Geleceğe doğru...

Üniversite yolundaki en önemli basamak lise eğitimidir. Bu dönemde öğrencilerin kariyer hedeflerini daha planlı bir şekilde düşünmesi ve derslere yönelik ilgisinin artması beklenir. Türkiye Bilim Evleri olarak, Üniversite sınavlarına yönelik disiplinli çalışmalar, Periyodik uygulanan konu tarama ve genel denemeler, Birebir soru çözüm saatleri, Her bir öğrenci için bireysel takip sistemi, Yabancı dilde etkin iletişim yöntemleri, Yurtdışındaki üniversitelere akademik geziler, . Rehberlik ve Psikolojik danışmanları eşliğinde eğitim koçluğu ve kariyer planlaması hizmeti veriyoruz.

Sık Deneme Sınavları

Türkiye Bilim Evleri Anadolu ve Fen Liselerinde öğrencilerimizin üniversite sınavlarına daha iyi hazırlanabilmesi ve adapte olabilmesi için belirli aralıklarla deneme sınavları yapılır. Sınıf çapında, okul çapında ve Türkiye geneli olarak yapılan sınavlarda öğrencilerimizin genel başarı ölçümleri yapılır. Genel deneme sınavları dışında her konu tarama testleri ile eksik konular belirlenerek öğrencilerimizin daha iyi çalışma planları oluşturmalarına destek verilir.

Türkiye Bilim Evleri öğrencilerini akademik olarak geleceğe hazırlamanın yanında aslında her bir öğrencinin hayata hazırlanması, mutlu ve bilinçli bireyler olmalarını destekler. Bu amaçla, Milli Eğitim Bakanlığının da öngördüğü şekilde Değerler Eğitim lise dönemi öğrencilerimiz için hem temel dersler arasında hemde Eğitim-Öğretim faaliyetleri içerisinde örtük bir şekilde uygulanmaktadır. 

Benimsenen Değerler