İyi Bir Başlangıç...

Ailenin dışında bir ortama atılan ilk adım olarak adlandırdığımız anaokullarında amacımız, çocuklarımızın öğrenmeye karşı içlerindeki merak duygusunu uyandırmaktır. Türkiye Bilim Evleri olarak anaokullarında öğrencilerimiz için: Tam bir hareket özgürlüğü, Güvenli ve hayatı anlamlandırmalarını kolaylaştırıcı oyun ortamı, Yardımlaşma duygusunu tadarak iş birliği yapabilecekleri ekip oyunları ve grup çalışmaları, Görsel içerik ve oyunlarla desteklenmiş etkili yabancı dil eğitimi İşitsel ve görsel hafızayı geliştirici etkinlikler, Günlük hayatın akışını öğrendikleri teknik geziler, Çocuk merkezli bir sınıf ve özgüven gelişimini destekleyici aktiviteler sunuyoruz.

Yuvanız Kadar Güvenli ve Sıcak

Türkiye Bilim Evleri açık ve kapalı alanları ile oldukça geniş, 24 saat denetim içerisinde güvenlikli bir kampüs olarak kurulmuştur. Güvenli ve korunaklı bir yapıya sahip kampüsümüzün  yanı sıra minik öğrencilerimizin sağlığına zararlı hiç bir materyal ve oyuncak kullanılmamaktadır. Sınıf duvarları ve zemin yumuşak yüzey ile kaplanarak güvenli oyun alanları oluşturulmuştur. Ferah ve geniş anasınıfımızın yanı sıra öğrencilerimizin doğa ile iç içe vakit geçirebilecekleri spor alanlarına, mini hayvanat bahçesine, botanik bahçeye ve binicilik alanlarına sahiptir. Öğrencilerimizin her yönden gelişimini desteklemek amacıyla inşa edilen kampüsümüzde spordan sanata, temel yaşam becerilerinden bilimsel bilgilere kadar yaparak ve yaşayarak öğrenmeleri esas alınmıştır.

Beslenme ve Sağlık

Türkiye Bilim Evleri doğanın ve doğal olanın her zaman destekçisi olan bir eğitim markasıdır. Bu nedenle minik öğrencilerimize de hak ettikleri doğal hayatı onlara en sağlıklı şekilde sunmaktır. Bu amaçla bedensel ve zihinsel anlamda sağlıklı olmalarını sağlamak için diyetisyen ve aşçılardan oluşan ekibimiz tarafından kalori miktarı hesaplanmış, dört besin grubunu da kapsayan, miniklerimizin kas ve kemik gelişimini destekleyici taze ve doğal gıdalar kullanılmaktadır.

Eğitim Programımız:

Türkiye Bilim Evlerinde eğitim hayatının ilk basamağına adım atan minik öğrencilerimiz için oluşturduğumuz eğitim programı, onların doğuştan var olan merak ve sevgi  duygularını pekiştirecek şekilde geliştirilmiştir. Uyguladığımız program öğrenci merkezli, bireysel ve sevgi temelli olup büyük bir tutarlılık içerisinde anlayışlı bir disiplinle sunulmaktadır.

Önceliğimiz öğrencilerimizin gelişimsel özelliklerine göre yaparak ve yaşayarak öğrenmeleri, kendilerini keşfetmeleri ve sağlıklı bir benlik gelişimi oluşturmalarıdır.